Detektívne služby spadajúce pod Zákon č. 473/2005 Z. z. Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti), §4 sú jedna z mála podnikateľských činností, u ktorých klient vidí len výsledok detektívnej práce detektíva. Ibaže tento výsledok detektívnej závisí od samotného výkonu detektíva. Preto je na mieste si preveriť či výsledky detektívnej práce zodpovedajú aj samotnej činnosti detektíva.
Článok je venovaný budúcim klientom detektívnych služieb, ktorí si chcú detailne preveriť výkon detektívnej činnosti detektíva v čase poskytovania detektívnych služieb. Získanie informácií pre ktoré si klient najal služby detektívnej kancelárie sú dôležité predovšetkým pre klienta a preto je na mieste si aj zistiť resp. preveriť či detektív reálne pracoval na detektívnom prípade. V článku Vám preto popíšem jednoduché a nenáročné spôsoby ako si preveriť prácu detektíva. Dôležité je si však uvedomiť, že spôsoby preverenia detektívnej činnosti, ktoré popisujem v článku sa dajú na 100% preveriť v čase samotného výkonu detektívnej služby a na 50% po vykonaní detektívnej služby.
Pohyb sledovanej osoby
Jedna z najdôležitejších úloh v 90% prípadov je práve detektívom odsledovanie pohybu sledovanej osoby. Občas sa stane, že detektív stratí sledovanú osobu či už kvôli tomu aby sa vyhol tomu aby jej stále nebol na očiach alebo z iného opodstatneného dôvodu prípadne sledovanú osobu detektív stratil. Každopádne aj tento negatívny výsledok by mal detektív zaznamenať v Záverečnej správe o poskytnutí detektívnej služby. Ale čo ak detektív nechce v očiach klienta vyzerať neschopne a túto "čiernu dieru" v sledovaní v správe zahladí alebo ju vynechá? Ako si klient preverí, že detektív svoju činnosť vykonával správne? Jednou z možností je, že pred samotným výkonom detektívnej práce dáte detektívovi za úlohu aby fotil čo najviac, čím si potvrdíte nielen to, že detektív na svojom detektívnom prípade pracoval ale aj to, že výsledok jeho práce sa zakladá na pravde. Každá fotografia totiž obsahuje údaje o čase jej vyhotovenia a ak detektív vyhotovoval fotografie prostredníctvom mobilu pri súčasnom zapnutí GPS tak sa vo vlastnostiach fotografie zobrazí aj link na miesto z ktorého bola fotografia vyhotovená. Pokiaľ detektív vykonáva detektívne služby poctivo tak mu v žiadnom prípade nebude prekážať vyhotovovať fotografie aj vo väčšom množstve, veď keď sa to tak vezme, je to aj jeho práca.
Pohyb detektíva
Na to aby detektív preukázal, že sa nachádzal na miestach, ktoré popisuje v Záverečnej správe o poskytnutí detektívnej služby stačí keď bude mať pri sebe alebo so sebou GPS lokátor. Pre žiadneho detektíva by to nemal byť problém nakoľko GPS lokátory detektívi bežne používajú na lokalizovanie motorových vozidiel a určite budú mať aspoň jeden v zálohe. Jedná sa o jednoduchý spôsob ako si klient môže preveriť, že detektív bol na miestach, ktoré popisuje v Záverečnej správe o poskytnutí detektívnej služby. Zámerne som spomenul tento spôsob preverenia detektívnej činnosti detektíva nakoľko často som sa pri neserióznych detektívov stretával s tým, že klientovi odovzdali mapku s bodmi na ktorých sa sledovaná osoba nachádzala avšak tento detektív vedel len o tom, že sledovaná osoba sa nachádzala na konkrétnom mieste ale nevedel čo tam tá osoba robila, s kým sa stretla a pod. Je to zároveň aj spôsob ako eliminovať nejasnosti a "hluché miesta".
Fotografia sledovanej osoby
Každý je omylný, aj detektív. Preto je na mieste aby si klient na začiatku výkonu detektívnej služby detektívom, overil či detektív pátral po správnej osobe pretože vo výsledku detektívnej práce detektív nevedomky môže uvádzať nesprávnu osobu a klient bude v tom, že detektívne služby sa vykonali správne. Toto overenie klient získa pomerne jednoducho, stačí si na začiatku poskytovania detektívnych služieb vyžiadať fotku sledovanej osoby čo by nemal byť pre detektíva žiadny problém nakoľko vyhotovovanie fotografií je jeho práca.
Ak máte záujem o naozaj kvalitne a seriózne detektívne služby tak nás neváhajte kontaktovať.